İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

Bölüm Başkanının Mesajı

İnşaat Mühendisliği Lisans Programının eğitim dili İngilizce olup 5 yıllık bir programdır. Bölümümüz 4  profesör, 1 doçent 5 doktor öğretim üyesi, 1 öğretim görevlisi ve 3 araştırma görevlisinden oluşan her biri alanında deneyimli,  uluslararası platformda akademik yeterlilikte olan dinamik bir kadroya sahiptir. İnşaat mühendisliği insanoğlunun ihtiyaç duyacağı her yapıyı farklı malzeme ve tasarımlarla bir araya getirip düşünceyi eyleme dönüştüren bir mühendislik dalıdır. İnşaat Mühendisliği medeniyet demektir.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü kaliteli, nitelikli ve özgüvene sahip bireyleri yetiştirmek adına her geçen gün kendini yenilemekte ve teknolojik gelişmeleri takip etmektedir. Bölümümüzün amacı, öğrencilerin inşaat mühendisliği problemlerinin tanımlanması, çözümü, sentezlenmesi ve tasarımı için gereken bilgi, kabiliyet ve düşünce ile donatılması ve ulusal ve uluslararası mesleki yeterlilikler göz önünde bulundurularak bilime katkı sağlayan çalışmalara öncülük etmesi gereken araştırmaları sağlamaktır.

Üniversitemizin kurucusu merhum Hasan Kalyoncu’ nun ”Hayatı kazandığımız bu şehre, öyle bir eser bırakmalıyız ki; bu eser ülkemizin, bölgemizin ve gençlerimizin geleceğine önemli değerler katacak nitelikli ve saygın bir üniversite olmalıdır.” Cümlelerinden yola çıkarak bölümümüzde  etik bilinci yüksek, mühendislik değerlerine önem veren öğrenciler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.

Doç. Dr. Amjad Khabaz